Sold
Fairview Garden Block 1FLOOR 26FLAT B
Registration Number:07012001080017
|Transaction Date:15/01/2007
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

RickyChan陳文傑
ACCOUNT DIRECTOR(E-466334)
PRICE
$1.89 M
Saleable Area
505sq.ft.
Buy $3,744 /sq.ft.
Gross Area
648sq.ft.
Buy $2,917 /sq.ft.
Building Age
37 Years
Transaction Date: 15/01/2007
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1988-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
312
Walking toTsuen WanStation
13 Min(s)
Address/ Area
53-61 Wai Tsuen Road