Sold
Estoril Court Block 1FLOOR 37FLAT A
Registration Number:12100302170132
|Transaction Date:26/09/2012
PRN:B3475868
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JayWan尹岳
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-145524)
Sold

1/2
PRICE
$100 M
Saleable Area
2,888sq.ft.
Buy $34,626 /sq.ft.
Gross Area
3,347sq.ft.
Buy $29,878 /sq.ft.
Building Age
42 Years
Transaction Date: 26/09/2012
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1983-08
No. of Phases
-
No. of Blocks
3 Block(s)
Total Units
239
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
55 Garden Road