Sold
Estoril Court Block 1FLOOR 28FLAT A
Registration Number:08351623
|Transaction Date:19/03/2001
PRN:B8838011
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

GaryTsang曾昭強
ACCOUNT DIRECTOR(S-232420)
Sold

1/2
PRICE
$22.68 M
Saleable Area
2,999sq.ft.
Buy $7,563 /sq.ft.
Gross Area
3,347sq.ft.
Buy $6,776 /sq.ft.
Building Age
42 Years
Transaction Date: 19/03/2001
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1983-08
No. of Phases
-
No. of Blocks
3 Block(s)
Total Units
239
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
55 Garden Road