Sold
Estoril Court Block 1FLOOR 5FLAT B
Registration Number:17083001930175
|Transaction Date:18/08/2017
PRN:A0765610
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

DavidChoi蔡志昌
ACCOUNT DIRECTOR(S-219533)
Sold

1/2
PRICE
$65 M
Saleable Area
2,888sq.ft.
Buy $22,507 /sq.ft.
Gross Area
3,347sq.ft.
Buy $19,420 /sq.ft.
Building Age
42 Years
Transaction Date: 18/08/2017
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1983-08
No. of Phases
-
No. of Blocks
3 Block(s)
Total Units
239
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
55 Garden Road