Sold
Curio Court Block 1FLOOR 3FLAT A
Registration Number:00745836
|Transaction Date:21/04/1997
PRN:B1429292
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MikiLau劉子琪
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-557569)
Sold

1/3
PRICE
$2.75 M
Saleable Area
653sq.ft.
Buy $4,209 /sq.ft.
Gross Area
747sq.ft.
Buy $3,681 /sq.ft.
Building Age
31 Years
Transaction Date: 21/04/1997
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1995-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
4 Block(s)
Total Units
56
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
20 Ping Hong Lane