Sold
Clovelly Court Block 1FLOOR 24FLAT A
Registration Number:09072001270141
|Transaction Date:22/06/2009
PRN:A1553419
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

AndyLau劉子鵬
ACCOUNT DIRECTOR(S-130772)
Sold

1/2
PRICE
$42 M
Saleable Area
2,348sq.ft.
Buy $17,890 /sq.ft.
Gross Area
2,809sq.ft.
Buy $14,952 /sq.ft.
Building Age
32 Years
Transaction Date: 22/06/2009
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1994-03
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
240
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
12 May Road