Sold
Clovelly Court Block 1FLOOR 8FLAT B
Registration Number:23041800530094
|Transaction Date:31/03/2023
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

GaryTsang曾昭強
ACCOUNT DIRECTOR(S-232420)
Sold

1/2
PRICE
$82 M
Saleable Area
2,348sq.ft.
Buy $34,929 /sq.ft.
Gross Area
2,809sq.ft.
Buy $29,192 /sq.ft.
Building Age
32 Years
Transaction Date: 31/03/2023
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1994-03
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
240
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
12 May Road