Sold
City Point Block 1FLOOR 25FLAT B
Registration Number:20051201640202
|Transaction Date:07/05/2020
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL
Sold

1/3
PRICE
$12.65 M
Saleable Area
854sq.ft.
Buy $14,820 /sq.ft.
Building Age
11 Years
Transaction Date: 07/05/2020
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2014-08
No. of Phases
-
No. of Blocks
7 Block(s)
Total Units
1,717
Walking toTsuen Wan WestStation
10 Min(s)
Address/ Area
48 Wing Shun Street