Sold
City Point Block 1FLOOR 27FLAT D
Registration Number:17101100700203
|Transaction Date:15/09/2017
PRN:D2703361
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

ElaineHsiao蕭映純
ACCOUNT DIRECTOR(S-084985)
Sold

1/3
PRICE
$7.09 M
Saleable Area
491sq.ft.
Buy $14,445 /sq.ft.
Building Age
11 Years
Transaction Date: 15/09/2017
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2014-08
No. of Phases
-
No. of Blocks
7 Block(s)
Total Units
1,717
Walking toTsuen Wan WestStation
10 Min(s)
Address/ Area
48 Wing Shun Street