Sold
Casa Bella Block 1FLOOR GFLAT B
Registration Number:09080601910069
|Transaction Date:28/07/2009
PRN:C0745338
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MaggieChoi蔡譯儀
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-588424)
PRICE
$4.23 M
Saleable Area
694sq.ft.
Buy $6,093 /sq.ft.
Gross Area
867sq.ft.
Buy $4,879 /sq.ft.
Building Age
32 Years
Transaction Date: 28/07/2009
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1993-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
11 Block(s)
Total Units
62
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
5 Silverstrand Beach Road