Sold
Bay View Garden Block 1FLOOR 15FLAT D
Registration Number:25030300970027
|Transaction Date:19/02/2025
PRN:A7092660
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MayLam林美貞
ACCOUNT DIRECTOR(S-231413)
Sold

1/5
PRICE
$7.74 M
Saleable Area
637sq.ft.
Buy $12,143 /sq.ft.
Gross Area
780sq.ft.
Buy $9,921 /sq.ft.
Building Age
36 Years
Transaction Date: 19/02/2025
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1989-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
3 Block(s)
Total Units
744
Walking toChoi HungStation
5 Min(s)
Address/ Area
2 Wing Ting Road