Sold
Bay View Garden Block 1FLOOR 16FLAT F
Registration Number:12030501490052
|Transaction Date:15/02/2012
PRN:A7093051
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

PerryWong王穎康
ACCOUNT DIRECTOR(S-430569)
Sold

1/5
PRICE
$3.01 M
Saleable Area
401sq.ft.
Buy $7,497 /sq.ft.
Gross Area
486sq.ft.
Buy $6,193 /sq.ft.
Building Age
36 Years
Transaction Date: 15/02/2012
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1989-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
3 Block(s)
Total Units
744
Walking toChoi HungStation
5 Min(s)
Address/ Area
2 Wing Ting Road