Sold
Bay View Garden Block 1FLOOR 1FLAT F
Registration Number:13012201860085
|Transaction Date:11/01/2013
PRN:B6945035
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

BonnieChang鄭惠芳
ACCOUNT DIRECTOR(E-443952)
Sold

1/5
PRICE
$3.36 M
Saleable Area
401sq.ft.
Buy $8,369 /sq.ft.
Gross Area
486sq.ft.
Buy $6,914 /sq.ft.
Building Age
36 Years
Transaction Date: 11/01/2013
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1989-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
3 Block(s)
Total Units
744
Walking toChoi HungStation
5 Min(s)
Address/ Area
2 Wing Ting Road