Sold
Bay View Garden Block 1FLOOR 27FLAT G
Registration Number:13112701870011
|Transaction Date:04/11/2013
PRN:A7093336
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MonicaHeung香巧雲
ACCOUNT DIRECTOR(S-363939)
Sold

1/5
PRICE
$6.35 M
Saleable Area
637sq.ft.
Buy $9,965 /sq.ft.
Gross Area
780sq.ft.
Buy $8,141 /sq.ft.
Building Age
36 Years
Transaction Date: 04/11/2013
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1989-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
3 Block(s)
Total Units
744
Walking toChoi HungStation
5 Min(s)
Address/ Area
2 Wing Ting Road