Sold
Bauhinia Garden Block 1FLOOR 7FLAT C
Registration Number:00997099
|Transaction Date:23/06/2001
PRN:B0759145
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MandyLo盧嘉麗
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-702710)
Sold

1/3
PRICE
$988 K
Saleable Area
493sq.ft.
Buy $2,004 /sq.ft.
Gross Area
618sq.ft.
Buy $1,599 /sq.ft.
Building Age
30 Years
Transaction Date: 23/06/2001
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1995-04-1995-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
13 Block(s)
Total Units
232
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
180 Castle Peak Road Hung Shui Kiu