Sold
Kam Ling Court Block 1 (a)FLOOR 8FLAT 3
Registration Number:06100500750028
|Transaction Date:15/09/2006
PRN:B6447548
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

RobertLaw羅善衡
PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(S-210313)
Sold

1/2
PRICE
$820 K
Saleable Area
284sq.ft.
Buy $2,886 /sq.ft.
Gross Area
398sq.ft.
Buy $2,060 /sq.ft.
Building Age
47 Years
Transaction Date: 15/09/2006
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1979-01
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
220
Walking toHKUStation
1 Min(s)
Address/ Area
1-3 Woo Hop Street