Sold
Kam Ling Court Block 1 (a)FLOOR 11FLAT 6
Registration Number:07315109
|Transaction Date:04/10/1997
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

IanYeung楊子仲
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-587830)
Sold

1/2
PRICE
$1.93 M
Saleable Area
382sq.ft.
Buy $5,051 /sq.ft.
Gross Area
480sq.ft.
Buy $4,021 /sq.ft.
Building Age
47 Years
Transaction Date: 04/10/1997
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1979-01
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
220
Walking toHKUStation
1 Min(s)
Address/ Area
1-3 Woo Hop Street