Sold
Kam Ling Court Block 1 (a)FLOOR 16FLAT 6
Registration Number:08855027
|Transaction Date:31/12/2002
PRN:A3109833
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

RobertLaw羅善衡
PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(S-210313)
Sold

1/2
PRICE
$800 K
Saleable Area
382sq.ft.
Buy $2,094 /sq.ft.
Gross Area
468sq.ft.
Buy $1,709 /sq.ft.
Building Age
47 Years
Transaction Date: 31/12/2002
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1979-01
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
220
Walking toHKUStation
1 Min(s)
Address/ Area
1-3 Woo Hop Street