Sold
Kam Ling Court Block 1 (a)FLOOR 15FLAT 6
Registration Number:08577337
|Transaction Date:24/12/2001
PRN:A3109829
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

SelinaHuang黃雪梅
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-504969)
Sold

1/2
PRICE
$938 K
Saleable Area
382sq.ft.
Buy $2,455 /sq.ft.
Gross Area
468sq.ft.
Buy $2,004 /sq.ft.
Building Age
47 Years
Transaction Date: 24/12/2001
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1979-01
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
220
Walking toHKUStation
1 Min(s)
Address/ Area
1-3 Woo Hop Street