Sold
Kam Ling Court Block 1 (a)FLOOR 9FLAT 1
Registration Number:10102200780018
|Transaction Date:15/10/2010
PRN:A3109208
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

IanYeung楊子仲
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-587830)
Sold

1/2
PRICE
$2.79 M
Saleable Area
343sq.ft.
Buy $8,125 /sq.ft.
Gross Area
435sq.ft.
Buy $6,414 /sq.ft.
Building Age
47 Years
Transaction Date: 15/10/2010
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1979-01
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
220
Walking toHKUStation
1 Min(s)
Address/ Area
1-3 Woo Hop Street