Sold
Miramar Villa (block 1 - 4) (west Block)FLOOR 2BLOCK 2
Registration Number:06707906
|Transaction Date:23/07/1996
PRN:A2237263
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

TerenceWong黃凱達
ACCOUNT DIRECTOR(E-328619)
Sold

1/1
PRICE
$4.38 M
Saleable Area
944sq.ft.
Buy $4,640 /sq.ft.
Gross Area
1,200sq.ft.
Buy $3,650 /sq.ft.
Building Age
56 Years
Transaction Date: 23/07/1996
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1969-07
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
96
Walking toWan ChaiStation
12 Min(s)
Address/ Area
2b Shiu Fai Terrace