Sold
Billionnaire RoyaleFLOOR 42FLAT A
Registration Number:10110101910022
|Transaction Date:18/10/2010
PRN:D1759315
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MonicaHeung香巧雲
ACCOUNT DIRECTOR(S-363939)
PRICE
$15.92 M
Saleable Area
1,014sq.ft.
Buy $15,698 /sq.ft.
Gross Area
1,332sq.ft.
Buy $11,950 /sq.ft.
Building Age
16 Years
Transaction Date: 18/10/2010
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2009-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
266
Walking toSung Wong ToiStation
6 Min(s)
Address/ Area
83 Sa Po Road