Sold
Billionnaire RoyaleFLOOR 27FLAT C
Registration Number:21021800070120
|Transaction Date:25/01/2021
PRN:D1758554
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

AlexChiu趙日雄
ACCOUNT DIRECTOR(S-590008)
PRICE
$14.8 M
Saleable Area
930sq.ft.
Buy $15,914 /sq.ft.
Gross Area
1,214sq.ft.
Buy $12,191 /sq.ft.
Building Age
16 Years
Transaction Date: 25/01/2021
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2009-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
266
Walking toSung Wong ToiStation
6 Min(s)
Address/ Area
83 Sa Po Road