Sold
Besthing GardenFLOOR 20FLAT A
Registration Number:08718162
|Transaction Date:30/05/2002
PRN:B3845012
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL
Sold

1/1
PRICE
$840 K
Saleable Area
244sq.ft.
Buy $3,438 /sq.ft.
Gross Area
400sq.ft.
Buy $2,100 /sq.ft.
Building Age
28 Years
Transaction Date: 30/05/2002
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1998-03
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
57
Walking toTo Kwa WanStation
4 Min(s)
Address/ Area
35 Cheung Ning Street