Sold
Besthing GardenFLOOR 3FLAT C
Registration Number:11042001610056
|Transaction Date:04/04/2011
PRN:A3729579
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

BonnieChang鄭惠芳
ACCOUNT DIRECTOR(E-443952)
Sold

1/1
PRICE
$1.72 M
Saleable Area
244sq.ft.
Buy $7,039 /sq.ft.
Gross Area
400sq.ft.
Buy $4,300 /sq.ft.
Building Age
28 Years
Transaction Date: 04/04/2011
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1998-03
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
57
Walking toTo Kwa WanStation
4 Min(s)
Address/ Area
35 Cheung Ning Street