Sold
Bellevue Court Block CFLOOR 6FLAT A
Registration Number:12071300700011
|Transaction Date:29/06/2012
PRN:B3690415
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JasonYeung楊卓文
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-573921)
Sold

1/2
PRICE
$38 M
Saleable Area
2,257sq.ft.
Buy $16,835 /sq.ft.
Gross Area
2,500sq.ft.
Buy $15,200 /sq.ft.
Building Age
61 Years
Transaction Date: 29/06/2012
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1964-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
3 Block(s)
Total Units
71
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
41 Stubbs Road