Sold
Belle HouseFLOOR 18FLAT 5
Registration Number:19121900530010
|Transaction Date:04/12/2019
PRN:A3048285
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

RickyFu傅承良
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-173629)
Sold

1/1
PRICE
$8.3 M
Saleable Area
510sq.ft.
Buy $16,268 /sq.ft.
Gross Area
604sq.ft.
Buy $13,742 /sq.ft.
Building Age
48 Years
Transaction Date: 04/12/2019
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1977-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
138
Walking toTin HauStation
6 Min(s)
Address/ Area
23-35 Whitfield Road