Sold
Bel Mount GardenFLOOR 32FLAT B
Registration Number:11041902480011
|Transaction Date:04/04/2011
PRN:A0049863
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

DavyNg吳棟濠
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-556959)
Sold

1/1
PRICE
$9.38 M
Saleable Area
511sq.ft.
Buy $18,346 /sq.ft.
Gross Area
780sq.ft.
Buy $12,026 /sq.ft.
Building Age
32 Years
Transaction Date: 04/04/2011
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1993-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
66
Walking toCentralStation
7 Min(s)
Address/ Area
15 Arbuthnot Road