Sold
Bee Sing MansionFLOOR 7NO. 101A (FLAT C3)
Registration Number:06110302640015
|Transaction Date:19/10/2006
PRN:A5291194
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MichaelChin程紹懷
ACCOUNT DIRECTOR(E-180125)
PRICE
$1.07 M
Saleable Area
411sq.ft.
Buy $2,597 /sq.ft.
Gross Area
448sq.ft.
Buy $2,384 /sq.ft.
Building Age
62 Years
Transaction Date: 19/10/2006
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1963-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
141
Walking toSung Wong ToiStation
10 Min(s)
Address/ Area
103A Ma Tau Chung Road