Sold
Bay View Garden Block 1FLOOR 19FLAT G
Registration Number:24062000250088
|Transaction Date:12/06/2024
PRN:A7093241
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MonicaHeung香巧雲
ACCOUNT DIRECTOR(S-363939)
Sold

1/5
PRICE
$7.54 M
Saleable Area
637sq.ft.
Buy $11,832 /sq.ft.
Gross Area
780sq.ft.
Buy $9,667 /sq.ft.
Building Age
36 Years
Transaction Date: 12/06/2024
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1989-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
3 Block(s)
Total Units
744
Walking toChoi HungStation
5 Min(s)
Address/ Area
2 Wing Ting Road