Sold
Bay View Garden Block 1FLOOR 17FLAT D
Registration Number:24010200400047
|Transaction Date:22/12/2023
PRN:B4263635
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

PerryWong王穎康
ACCOUNT DIRECTOR(S-430569)
Sold

1/5
PRICE
$7.83 M
Saleable Area
637sq.ft.
Buy $12,288 /sq.ft.
Gross Area
780sq.ft.
Buy $10,038 /sq.ft.
Building Age
36 Years
Transaction Date: 22/12/2023
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1989-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
3 Block(s)
Total Units
744
Walking toChoi HungStation
5 Min(s)
Address/ Area
2 Wing Ting Road