Sold
Bauhinia Garden Block 2FLOOR 7FLAT B
Registration Number:24091900090217
|Transaction Date:29/08/2024
PRN:B0759430
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

FrankieLee李世裕
ACCOUNT DIRECTOR(E-435230)
Sold

1/3
PRICE
$4.2 M
Saleable Area
493sq.ft.
Buy $8,519 /sq.ft.
Gross Area
618sq.ft.
Buy $6,796 /sq.ft.
Building Age
30 Years
Transaction Date: 29/08/2024
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1995-04-1995-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
13 Block(s)
Total Units
232
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
180 Castle Peak Road Hung Shui Kiu