Sold
Bauhinia Garden Block 8FLOOR 3FLAT D
Registration Number:14080101950109
|Transaction Date:11/07/2014
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

HonlyMa馬倩紅
ACCOUNT DIRECTOR(S-629889)
Sold

1/3
PRICE
$3.88 M
Saleable Area
710sq.ft.
Buy $5,462 /sq.ft.
Gross Area
894sq.ft.
Buy $4,340 /sq.ft.
Building Age
30 Years
Transaction Date: 11/07/2014
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1995-04-1995-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
13 Block(s)
Total Units
232
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
180 Castle Peak Road Hung Shui Kiu