Sold
Bamboo Grove No. 82FLOOR 4FLAT 2
Registration Number:25121602120139
|Transaction Date:28/11/2025
PRN:D6500264
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

DavidChin錢佳成
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-601904)
Sold

1/2
PRICE
$45.33 M
Saleable Area
2,192sq.ft.
Buy $20,684 /sq.ft.
Gross Area
2,600sq.ft.
Buy $17,435 /sq.ft.
Building Age
40 Years
Transaction Date: 28/11/2025
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1985-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
6 Block(s)
Total Units
348
Walking toWan ChaiStation
9 Min(s)
Address/ Area
74-84 Kennedy Road