Sold
Bamboo Grove No. 82FLOOR 22FLAT 2
Registration Number:26030402020074
|Transaction Date:25/02/2026
PRN:D6500601
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

FionaYau邱凱琪
PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(S-306350)
Sold

1/2
PRICE
$55.83 M
Saleable Area
2,192sq.ft.
Buy $25,475 /sq.ft.
Gross Area
2,600sq.ft.
Buy $21,473 /sq.ft.
Building Age
40 Years
Transaction Date: 25/02/2026
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1985-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
6 Block(s)
Total Units
348
Walking toWan ChaiStation
9 Min(s)
Address/ Area
74-84 Kennedy Road