Sold
Bamboo Grove No. 74FLOOR 23FLAT 1
Registration Number:25101002290018
|Transaction Date:18/09/2025
PRN:D6499883
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

TerenceChung鍾放之
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(E-005930)
PRICE
$35.39 M
Saleable Area
1,442sq.ft.
Buy $24,536 /sq.ft.
Gross Area
1,772sq.ft.
Buy $19,972 /sq.ft.
Building Age
40 Years
Transaction Date: 18/09/2025
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1985-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
6 Block(s)
Total Units
348
Walking toWan ChaiStation
9 Min(s)
Address/ Area
74-84 Kennedy Road