Sold
Bamboo Grove No. 74FLOOR 7FLAT 2
Registration Number:25100601910097
|Transaction Date:22/09/2025
PRN:D6499590
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

FionaYau邱凱琪
PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(S-306350)
Sold

1/2
PRICE
$31.99 M
Saleable Area
1,487sq.ft.
Buy $21,520 /sq.ft.
Gross Area
1,840sq.ft.
Buy $17,386 /sq.ft.
Building Age
40 Years
Transaction Date: 22/09/2025
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1985-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
6 Block(s)
Total Units
348
Walking toWan ChaiStation
9 Min(s)
Address/ Area
74-84 Kennedy Road