Sold
Baily CourtFLOOR 15FLAT A
Registration Number:08011103440205
|Transaction Date:22/12/2007
PRN:A5878431
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

AlexChiu趙日雄
ACCOUNT DIRECTOR(S-590008)
PRICE
$1.46 M
Saleable Area
309sq.ft.
Buy $4,726 /sq.ft.
Gross Area
525sq.ft.
Buy $2,781 /sq.ft.
Building Age
24 Years
Transaction Date: 22/12/2007
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2001-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
40
Walking toDiamond HillStation
7 Min(s)
Address/ Area
33 Po Kong Village Road