Sold
Ayton Tower 1FLOOR 1FLAT D
Registration Number:26042401180160
|Transaction Date:27/03/2026
PRN:D4790108
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

AlexWen溫世澤
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-117472)
PRICE
$16.8 M
Saleable Area
639sq.ft.
Buy $26,275 /sq.ft.
Building Age
6 Years
Transaction Date: 27/03/2026
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2019-08
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
60
Walking toSung Wong ToiStation
8 Min(s)
Address/ Area
18 Inverness Road