Sold
Riva Avio Boulevard House 9AVIO BOULEVARDHOUSE 9
Registration Number:22051900840011
|Transaction Date:22/04/2022
PRN:D2410152
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

FrankieLee李世裕
ACCOUNT DIRECTOR(E-435230)
Sold

1/3
PRICE
$31.5 M
Saleable Area
1,834sq.ft.
Buy $17,174 /sq.ft.
Gross Area
2,865sq.ft.
Buy $10,995 /sq.ft.
Building Age
12 Years
Transaction Date: 22/04/2022
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2013-08
No. of Phases
-
No. of Blocks
74 Block(s)
Total Units
780
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
1 Ying Ho Road