Sold
Ava 55FLOOR 10FLAT C
Registration Number:22080900280050
|Transaction Date:29/07/2022
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MichaelChin程紹懷
ACCOUNT DIRECTOR(E-180125)
Sold

10/15
PRICE
$5.19 M
Saleable Area
257sq.ft.
Buy $20,166 /sq.ft.
Building Age
7 Years
Transaction Date: 29/07/2022
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2019-04
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
88
Walking toSung Wong ToiStation
4 Min(s)
Address/ Area
55 Kai Tak Road