Sold
AllegroFLOOR 19FLAT F
Registration Number:25062001000200
|Transaction Date:02/06/2025
PRN:D5412417
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MichaelChin程紹懷
ACCOUNT DIRECTOR(E-180125)
Sold

1/1
PRICE
$5.42 M
Saleable Area
284sq.ft.
Buy $19,056 /sq.ft.
Building Age
3 Years
Transaction Date: 02/06/2025
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2022-08
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
190
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
138 Carpenter Road