Sold
AlassioFLOOR 7FLAT B
Registration Number:16052602090213
|Transaction Date:12/05/2016
PRN:D3306980
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

RobertLaw羅善衡
PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(S-210313)
Sold

1/3
PRICE
$14.97 M
Saleable Area
588sq.ft.
Buy $25,480 /sq.ft.
Building Age
9 Years
Transaction Date: 12/05/2016
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2016-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
197
Walking toSheung WanStation
12 Min(s)
Address/ Area
100 Caine Road