Sold
Aberdeen Harbour MansionFLOOR 21FLAT E
Registration Number:10060202820093
|Transaction Date:24/05/2010
PRN:A0005630
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

IanYeung楊子仲
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-587830)
PRICE
$1.65 M
Saleable Area
369sq.ft.
Buy $4,469 /sq.ft.
Building Age
53 Years
Transaction Date: 24/05/2010
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1972-10
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
171
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
52-64 Aberdeen Main Road