Sold
8 LasalleFLOOR 7FLAT D
Registration Number:21082502420263
|Transaction Date:09/08/2021
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

CallyYeung楊淑美
PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(E-005039)
Sold

1/2
PRICE
$23.5 M
Saleable Area
973sq.ft.
Buy $24,150 /sq.ft.
Building Age
11 Years
Transaction Date: 09/08/2021
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2014-06
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
56
Walking toSung Wong ToiStation
13 Min(s)
Address/ Area
8 La Salle Road