Sold
65 Tam Kung RoadFLOOR 4NO. 65
Registration Number:15040902280383
|Transaction Date:19/03/2015
PRN:A6550778
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

AlfredTsang曾潤南
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-376904)
Sold

1/1
PRICE
$8.9 M
Saleable Area
1,719sq.ft.
Buy $5,177 /sq.ft.
Building Age
67 Years
Transaction Date: 19/03/2015
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1959-01
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
11
Walking toTo Kwa WanStation
7 Min(s)
Address/ Area
65 Tam Kung Road