Sold
Leigyinn Building 60b-60c Leighton RoadFLOOR 1NO. 62B
Registration Number:06042100590015
|Transaction Date:03/04/2006
PRN:C1121373
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

PattyTandon蔣麗雅
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-623338)
PRICE
$2.93 M
Saleable Area
1,020sq.ft.
Buy $2,871 /sq.ft.
Gross Area
1,200sq.ft.
Buy $2,442 /sq.ft.
Building Age
64 Years
Transaction Date: 03/04/2006
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1956-09-1961-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
90
Walking toCauseway BayStation
4 Min(s)
Address/ Area
58-64a Leighton Road