Sold
Leigyinn Building 58-64a Leighton RoadFLOOR 1NO. 58A
Registration Number:08513942
|Transaction Date:20/09/2001
PRN:A1423659
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

TerenceWong黃凱達
ACCOUNT DIRECTOR(E-328619)
PRICE
$1.42 M
Saleable Area
998sq.ft.
Buy $1,423 /sq.ft.
Gross Area
1,033sq.ft.
Buy $1,375 /sq.ft.
Building Age
69 Years
Transaction Date: 20/09/2001
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1956-09-1961-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
90
Walking toCauseway BayStation
4 Min(s)
Address/ Area
58-64a Leighton Road