Sold
Leigyinn Building 58-64a Leighton RoadFLOOR 1NO. 58A
Registration Number:06747424
|Transaction Date:17/07/1996
PRN:A1423659
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JoyceKwan關婉芳
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-093247)
PRICE
$3.08 M
Saleable Area
998sq.ft.
Buy $3,087 /sq.ft.
Gross Area
1,033sq.ft.
Buy $2,982 /sq.ft.
Building Age
69 Years
Transaction Date: 17/07/1996
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1956-09-1961-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
90
Walking toCauseway BayStation
4 Min(s)
Address/ Area
58-64a Leighton Road