Sold
45 Island Road House 3NO. 45HOUSE 3
Registration Number:08188966
|Transaction Date:29/08/2000
PRN:A1050151
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JackLam林鉫祐
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-161107)
Sold

1/2
PRICE
$26.5 M
Saleable Area
2,222sq.ft.
Buy $11,928 /sq.ft.
Gross Area
2,705sq.ft.
Buy $9,797 /sq.ft.
Building Age
33 Years
Transaction Date: 29/08/2000
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1992-10
No. of Phases
-
No. of Blocks
16 Block(s)
Total Units
20
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
45 Island Road